Aziz Yıldırım: Camia içinde Fenerbahçe’nin başarısını istemeyen şerefsizdir

1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe’nin başkanlığını yürüten daha sonra ise görevini Ali Koç’a devreden Aziz Yıldırım, Gönüllüleri Derneği’nin İzmir şubesinin açılışına katıldı.

Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün başarısını istediğini dile getirirken, kavga etmenin zamanı olmadığını vurguladı.

71 yaşındaki Yıldırım, çarpıcı açıklamalar gerçekleştirirken Fenerbahçe içinde başarı istemeyenlerin ‘şerefsiz’ olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım, açıklamalarına şöyle başladı:

Fenerbahçe için herkesi birlik beraberliğe çağırıyorum. Fenerbahçe’nin şu anda başkanlık vs gibi bir sorunu yoktur. Tek sorunu başarısızlıktır. Biz içimizdeki kavgayı sonra yaparız, kavga etmek kolay, bizim için çok kolay. Ama şimdi zamanı değil. Şimdi hem Süper Ligi hem de Konferans Ligi’ni kazanmaya odaklanmamız gerekiyor. Fenerbahçe’nin birlik beraberlik içinde olması lazım, ayrışma yapılmaması lazım, ayrışma kulübe zarar verir, camiaya zarar verir. Bunun zararlarını ileride görürsünüz. Bugün göremezsiniz bir şey ama ileride 5 sene, 10 sene sonra bunları görürsünüz. Ayrışma başladığı zaman birlik beraberlik yok olur. Fenerbahçeli, Fenerbahçeli ile kavga etmeye başlar. Bu çok tehlikeli bir şey, onun için hepimizin birlik beraberliği önemli.

Aziz Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kim Fenerbahçe’nin başarısını istemezse, ‘onlar yok, ben varım’ bilmem ne derse, onlar şerefsizdir. Bak bu kadar ağır söylüyorum. Fenerbahçe’nin başarısı, mutluluğu hepimizin. Başarısızlığı da bizimdir ama biz yönetenler kadar üzülmeyiz, çünkü biz taraftarız. Biz olayı yaşarız, sabah unuturuz ama yönetici öyle değildir. Devam eder o üzüntü veya başka hadiseler devam eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x